یکی از سایت هایی محبوب در زمینه کاتلین، هفته نامه کاتلین اهه. که بعد از عضویت به صورت هفتگی از آپدیت ها، ویژگی ها و تازه ها با خبر میشید. حالا ما هم در کاتلین فارسی انشالا اگه مشکلی پیش نیاد، شما رو از تازه های کاتلین باخبر میکنیم. همراهمون باشید.

ورژن 2 کتابخانه Koin

ورژن دوم کتابخانه Koin به صورت پایدار و رسمی منتشر شد. بعد از شش ماه توسعه، بازنویسی، نوسازی API و فیدبک های کاربران این نسخه منتشر شد. مقاله ای که در مورد ویژگی ها و اخبار جدید صحبت کرده رو بخونید.

دیباگ کامپایلر کاتلین/Native

برای اضافه کردن generic ها به هدر خروجی کاتلین/نیتیو، Kevin Galligan مجبور شده کاتلین/نیتیو رو با استفاده از یک debugger مهندسی معکوس کنه.

ازبین بردن Coroutine leaks در تست ها

مبحث Coroutine ها خیلی توی بورس افتاده و اگر شما درحال نوشتن coroutine ای هستید، شاید بخواین براش تست ای هم بنویسید. نوشتن تست برای coroutine ها میتونه سخت باشه، نه تنها به خاطر concurrency بلکه ممکنه leak هایی رو در یک تست به صورت منفرد به وجود اورده باشید.

Kotlin Destructuring Declarations and ComponentN

در این مقاله Rafael Monreno توضیح میده چطور میشه Declaration ها رو تجزیه کرد و نگاهی به دو جا میندازه که این سینتکس تجزیه میتونه مفید باشه.

چطور توسعه برنامه های اندروید، Kotlin-First شد؟

در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان I/O ، گوگل بیان کرد که کاتلین زبانی با پشتیبانی اولیه برای توسعه اندروید شده. ولی چی شد که تصمیم به ترک Java گرفتن؟ و چی شد که اهمیت کاتلین از جاوا پیشی گرفت؟